Віртуальна довідка

 

On-Line – консультація, або запитай у бібліотекаря!

Довідково-бібліографічне обслуговування користувачів здійснюється через: 
 Skype Library_tneu 

5555 Електронна пошта Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

•  FACEBOOK систему обміну миттєвими повідомленнями у соціальних мережах.

Про зустріч для індивідуальних консультацій з нашими фахівцями Ви можете домовитися в зручний для Вас час за номером телефону +38 (0352) 475867.
Завжди раді Вам допомогти!
 

      Шановні користувачі!На сайті нашої бібліотеки працює віртуальна довідкова служба. Віртуальна довідкова служба (ВДС) — онлайнова служба, що виконує разові запити віртуальних користувачів, пов’язані з пошуком різного спектру інформації. ВДС є частиною інформаційного сервісу бібліотеки. "Віртуальна довідка" - це бібліотечна служба, бібліограф якої допоможе Вам знайти інформацію про книги, статті, а також підібрати список літератури за конкретною темою. Перш ніж поставити запитання, необхідно ознайомитися з Правилами користування віртуальною довідково-бібліографічною службою (ВДБС) («Віртуальною довідкою») бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ.

{slider=Правила користування віртуальною довідкою!}

Правила користування віртуальною довідково-бібліографічною службою (ВДБС)
Загальні положення
Основними принципами роботи ВДС є:


• загальнодоступність, відкритість і безкоштовність для всіх користувачів;
• універсальний характер запитів;
• оперативність виконання запитів;
• обов’язковість обробки всіх прийнятих запитів і надання відповіді;
• обов’язковість повідомлення про неможливість виконання запиту;
• лаконічність міжособистої взаємодії персоналу (бібліотекарів) і віддалених користувачів;
• конфіденційність інформації про користувачів.


Основні положення.
Звернувшись до нашої служби, Ви зможете одержати:

• тематичний бібліографічний список (за електронним каталогом нашої бібліотеки):
• консультацію з бібліографічного опису та складання списку до курсової роботи та реферату;
• інформацію про необхідну літературу до реферату чи курсової роботи;
• список нових надходжень до бібліотеки за певний період.

Категорії користувачів. Обслуговуються всі користувачі, які звертаються у службу, незалежно від віку, рівня освіти, місця проживання, а також від того, чи є вони читачами бібліотеки.

Типи запитів:

• запити про наявність у фондах бібліотеки конкретного видання, законодавчих і нормативних актів;
• тематичні запити, виконання яких не потребує складного бібліографічного пошуку;
• фактографічні запити.

Джерела виконання запитів:

• електронний каталог бібліотеки;
• традиційний довідково-бібліографічний апарат;
• повнотекстові та бібліографічні бази, які є власністю бібліотеки;
• інтернет-ресурси.

Примітка: Розширений список літератури Ви можете знайти самостійно у електронному каталозі бібліотеки університету (www.library.wunu.edu.ua) або здійснити традиційний пошук через картотеку, каталоги, які знаходяться у залі бібліотечних каталогів.
Довідка виконується до 3 робочих днів із часу надходження запиту в порядку їх отримання. Для того, щоб задати запитання, Ви, обов'язково маєте вказати своє ім'я, e-mail та сформулювати Ваше питання. Формулюйте свій запит у довільній формі українською або російською мовами, але конкретно і чітко - це допоможе фахівцям дати Вам правильну відповідь.
Повідомлення про відповідь надсилається на електронну адресу, вказану при реєстрації. При замовленні списку літератури бажано вказати тип документу (книга, стаття з періодичного видання і т.д.).

ВІДПОВІДІ НЕ НАДАЮТЬСЯ  на запити:

• пов'язані з наданням готових текстів рефератів, курсових, дипломних, наукових робіт і т. п. та пошуком їх у мережі Інтернет;
• запити, що потребують глибокого наукового пошуку та підключення додаткових джерел інформації, які відсутні в бібліотеці;
• пов'язані з розв'язанням математичних, фізичних та інших задач, перекладом текстів;
• пов'язані з наданням інформації розважального характеру (розв'язування кросвордів, участь у інтелектуальних іграх, вікторинах та інших конкурсах);
• запити, що не відповідають морально-етичним нормам та суперечать чинному законодавству України;
• не надсилаються електронні копії документів, а лише надаються довідки про наявність документів у бібліотеці;
• запити, пов'язані з наданням інформації комерційного характеру (купівля-продаж і т.п.).
Увага!!! У разі порушення будь-якої з умов "Віртуальної довідки" бібліографи мають право не відповідати на запит та (або) вилучити його.

За систематичні грубі порушення умов користувач може бути позбавлений можливості задавати нові питання.{/slider}

 

Довідка DSpace

Електронний репозитарій ЗУНУ

В умовах глобалізованого освітнього простору вкрай необхідним є створення електронного архіву (репозитарію) результатів науково-дослідної роботи, статей, методичних розробок викладачів та науковців університету, кваліфікаційних робіт студентів для їх зберігання й надання відкритого доступу до них. Наявність такого репозитарію суттєво впливає на рейтинг інтернет-присутності ВНЗ (Webometrics, фактор OPENNESS: 16,6 % ваги консолідованого показника).

Актуальність наявності в академічної установи власного репозитарію електронних документів підкреслюється існуванням окремого рейтингу – «Webometrics: Ranking Web Of Repositories».

Наукова література у відкритому доступі – це безкоштовні повнотекстові онлайн-примірники рецензованих журнальних статей, тез доповідей на конференціях, дисертацій, дослідницьких матеріалів. Здебільшого для користування ними не існує ліцензійних застережень для читачів – отже, їх можна вільно використовувати з дослідницькою та навчальною метою.

Відомо, що наукові статті, розміщені у відкритому доступі, цитуються набагато частіше, ніж статті з традиційних друкованих журналів і періодичних видань. Завдяки самоархівуванню рейтинг цитування робіт автора в більшості галузей науки зростає як мінімум удвічі. Таким чином:

  • для кожного науковця важливим є підвищення індексу цитувань його праць; постійне і тривале їх зберігання; збереження авторських прав; збільшення затребуваності результатів їх досліджень; підвищення позицій у рейтингах;
  • для університету : підтримка наукової діяльності; поширення результатів наукових досліджень; зростання якості наукової комунікації; підвищення рейтингу; відкритий доступ до досліджень.

DSpace у якості платформи для репозитарія

Сервіс OpenDoar дослідив і порівняв наявні програмні рішення, що використовуються провідними академічними установами для централізованого збереження електронних матеріалів. У результаті було визначено, що близько 70% з них використовують одну із наведених автоматизованих систем: DSpace, E-prints або Digital Commons (Bepress). Згідно Реєстру репозитаріїв відкритого доступу (Registry of Open Access Repositories, ROAR), найбільш поширеною системою є DSpace.

Використання платформ репозитаріїв (згідно OpenDoar)

roar

Головними перевагами автоматизованої системи DSpace є її безкоштовність, відкритість (Open Source), орієнтованість на самостійну публікацію матеріалів силами структурних підрозділів та авторами (принцип «самоархівування»), сучасність дизайну та інтерфейсу (пристосованість до перегляду на мобільних пристроях та ін.). В останніх версіях DSpace також посилено інтеграцію з такими важливими у освітньому співтоваристві сервісами, як Google Академія.

Бібліотека ім. Л. Каніщенка ЗУНУ запустила інституційний репозитарій на основі DSpace на власному сервері за адресою http://dspace.wunu.edu.ua.

Бібліотекою визначено структуру фонодів і зібрань та порядок розміщення матеріалів у репозитарії. Нами розроблено Інструкцію для самостійного розміщення наукових робіт та відеодовідку розміщення матеріалів в інституційному репозитарії ЗУНУ.

Інструкція для розміщення наукової публікації в інституційному репозитарії DSpace ЗУНУ

Відеодовідка розміщення наукової публікації в інституційному репозитарії DSpace ЗУНУ

 

  

Загальні принципи розміщення матеріалів у репозитарії ЗУНУ

Наукові, навчально-методичні ресурси при розміщенні в репозитарії мають відповідати наступним вимогам:

 мають бути повністю або частково створені чи профінансовані університетом, будь-яким його підрозділом, співробітниками чи студентами;

 повинні мати науковий, освітній чи дослідницький характер;

 для забезпечення вільного доступу роботи мають бути представлені в одному з форматів, рекомендованих у Положенні про електронний репозитарій та у Вимогах до подання інформації.

  

Схема наповнення репозитарію ЗУНУ

рис1

Реєстрація науково-педагогічних працівників ЗУНУ та аспірантів здійснюється за письмовою заявою кафедри, викладача або аспіранта працівником ІТВ бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ.

Контакти

ІТВ бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ - тел. 54997.

 

 

 

Зразки бібліографічних описів

ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ ДОКУМЕНТІВ 

До уваги науковців!

В Україні прийнято новий стандарт ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні вимоги та правила складання», який установлює види бібліографічних посилань, правила та особливості їхнього складання і розміщення у документах. Стандарт розроблено фахівцями Книжкової палати України імені Івана Федорова, його дія поширюється на бібліографічні посилання в опублікованих і неопублікованих документах незалежно від носія інформації.

ПРИКЛАДИ БІБЛІОГРАФІЧНОГО ОПИСУ ДОКУМЕНТІВ

Монографії, навчальні посібники, підручники, навчально-методичні рекомендації, навчально-методичні комплекси:

Один автор:

Заячук М. Д. Геопросторова організація фермерського укладу України : монографія. Чернівці : Букрек, 2015. 520 с

Два автори:

Гура О. І., Гура Т. Є. Психологія управління соціальною організацією : навч. посіб. 2-ге вид., доп. Херсон : ОЛДІ-ПЛЮС, 2015. 212

Попович Т. М., А. Є Буяк Управління якістю : навч.-метод. компл. Тернопіль, 2016. 112 с.

Три автори:

Банах С. В., Рогатинська Н. З., Сарахман А. М. Кримінальний процес : підручник. Тернопіль : ТНЕУ, 2016. 264 с.

Чотири автори і більше:

Синиця С. М., Гринів Л. В., Ляхович Г. В., Романюк М. Д. Міжнародний менеджмент : навч. посіб. Івано-Франківськ : Прикарпатський нац. ун-т ім. В. Стефаника, 2014. 336 с.

Модернізація менеджменту та публічного управління в системі охорони здоров'я : монографія / Р. Р. Августин та ін. Тернопіль : Крок, 2020. 560 с.

Складова частина документа (розділ книги)

Десятнюк О. М. Системний підхід до управління податковими ризиками. Стратегічні орієнтири формування і реалізації фіскальної політики України : монографія / за ред. А. І. Крисоватого. Тернопіль : ТНЕУ, 2012. С. 116–134.

Автори та редактори, упорядники, без автора

Березенко В. В. PR як сфера наукового знання : монографія / за заг. наук. ред. В. М. Манакіна. Запоріжжя ЗНУ, 2015. 362 с.

Палеха Ю. І., Іванова І. О., Черепуха Л. О. Бібліотечне фондознавство : навч. посіб. / за заг. ред. Ю. І. Палехи. Київ : Ліра-К, 2018. 276 с.

Стале ендогенне зростання регіонів України в умовах децентралізації : монографія / ред. д. е. н., проф. І. З. Сторонянська. Львів : Ін-т регіональних досліджень ім. М. І. Долішнього, 2019. 504 с

Аналітичне забезпечення управлінських рішень : опорн. консп. лекцій / уклад. С. М. Скочиляс. Тернопіль : ТНЕУ, 2019. 183 с.

Матеріали конференцій, тези доповідей:

Задорожний З.-М. В. Елементи методу і завдання внутрішньогосподарського обліку. Сучасні тенденції і проблеми розвитку інвестиційно-будівельного комплексу : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. Тернопіль : ТНЕУ, 2007. С. 152–154.

Десятнюк О. М. Загрози та небезпеки в сфері оподаткування як ознака ризиковості податкової системи держави. Формування єдиного наукового простору Європи та завдання економічної науки : тези доп. І міжнар. наук.-практ. конф. (24-26 жовт. 2007 р.). Тернопіль, 2007. С. 60–62.

Періодичні видання:

Один автор:

Луняк І. В. Заробітна плата як найважливіший фактор реалізації інвестиційно-інноваційної моделі розвитку. Інвестиції: практика та досвід. 2015. № 21. С. 21–24.

Супрун О. Новий ринок електроенергії - виклики та перспективи. Голос України. 2020. 14 трав. (№ 80). С. 7.

Два автори:

Резнікова Н. В., Іващенко О. А. Перспективи укладання і потенційні економічні ефекти регіональних торговельних угод в Північно-Східній Азії: аспекти незалежності в контексті нового регіоналізму. Інвестиції: практика та досвід. 2015. № 21. С. 29–34.

Три автори:

Майорова Т. В., Крук В. В., Шевчук Я. В. Капітальні інвестиції: сутність та проблеми реалізації в кризових умовах. Інвестиції: практика та досвід. 2015. № 21. С. 12–16.

Чотири автори:

Хвесик Л. В., Левковська Л. В., Сакаль О. В., Клиновий Д. В. Природно-ресурсна рента і рентні платежі: диференціація понять. Фінанси України. 2020. № 1. С. 83–98.

Дисертації:

Гайда Т. Ю. Система інформаційно-аналітичного забезпечення зовнішньоекономічної діяльності підприємств харчової промисловості : дис. ... канд. екон. наук. : 08.00.04 / Тернопільський національний економічний університет. Тернопіль, 2015. 244 с.

Автореферати дисертацій:

Кухарик В. В. Механізми управління транскордонними природними ресурсами : автореф. дис. … канд. екон. наук : 08.00.06. Рівне, 2015. 20 с.

Патенти:

Спосіб лікування хворих на тяжку персистувальну бронхіальну астму із застосуванням ацетилцистеїну: пат. 76915 UA, МПК А61К 31/198. № а 200503501; заявл. 14.04.2005; опубл. 15.09.2006, Бюл. № 9.

ДСТУ 7.1:2006. Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання (ГОСТ 7.1: 2003, IDT). Взамен ГОСТ 7.1-84, ГОСТ 7.16-79, ГОСТ 7.18-79, ГОСТ 7.34-81., ГОСТ 7.40-82 ; введ. 2007-07-01. К. : Держспоживстандарт України, 2007. 48 с. (Система стандартів з інформації, бібліотечної та видавничої справи).

Законодавчі та нормативні документи:

Конституція України : офіц. текст. Київ : КМ, 2013. 96 с.

Про оренду державного та комунального майна : Закон України від 03.10.2019 р. № 157-ІХ. Голос України. 2019. 26 груд. (№ 248). С. 2–7.

Повітряний кодекс України : Закон України від 19.05.2011 р. № 3393-VI. Відомості Верховної Ради України. 2011. № 48–49. Ст. 536.

Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами : постанова Кабінету Міністрів України від 19.02.2020 р . № 114. Урядовий кур'єр. 2020. 5 берез. (№ 43). С. 9–10.

Електронні ресурси:

Грубінко А. В. Історія держави і права зарубіжних країн та римське право: навч. посіб. Тернопіль : ТНПУ ім. В. Гнатюка, 2019. 384 с. URL: http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/37697/1/%d0%90.%20Grubinko%20red.%202019.pdf.

Дудар Т. Розвиток інноваційної діяльності в аграрному секторі економіки України. Вісник Тернопільського національного економічного університету. 2019. Вип. 1. С. 60–69. URL: http://dspace.tneu.edu.ua/bitstream/316497/34035/1/%d0%94%d1%83%d0%b4%d0%b0%d1%80.pdf.

За детальною інформацією просимо звертатись у інформаційно-бібліографічний відділ :

тел. 54-994

 

Як нас знайти

Адреса бібліотеки:
46027 м. Тернопіль, вул. Бережанська, 4

 Схема розміщення відділів головного корпусу бібліотеки
1 – поверх:
- Абонемент наукової літератури (кімната №11)
- Відділ комплектування та наукової обробки літератури (кімната № 12)
- Каталоги та картотеки (кімната № 13)
- Інформаційно – бібліографічний відділ (кімната № 14 )

2 – поверх:
- Читальний зал (кімната № 21)
- Читальний зал для викладачів та аспірантів (кімната № 22)

3 - поверх:
- Директор бібліотеки (кімната № 33)
- Зал електронних ресурсів (кімната № 32)
- Читальний зал іноземної літератури  (кімната № 32)


Режим роботи бібліотеки:
понеділок - п’ятниця з 9 до 17 год.
субота, неділя – вихідний день
Санітарний день головного корпусу бібліотеки – остання середа місяця.

 

Зал електронних ресурсів (корпус №1)
м. Тернопіль, вул. Львівська, 11

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

  
понеділок - п’ятниця з 9 до 17 год.
субота, неділя – вихідний день
Санітарний день - останній вівторок місяця.


Абонемент навчальної літератури (гурт. №5)
м. Тернопіль, вул. Львівська, 9

JavaScript must be enabled in order for you to use Google Maps.
However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser.
To view Google Maps, enable JavaScript by changing your browser options, and then try again.

 
понеділок - п’ятниця з 9 до 17 год.
субота, неділя – вихідний день

Абонемент художньої літератури (гурт. №2)
м. Тернопіль, вул. Львівська, 7

   
понеділок - п’ятниця з 9 до 17 год.
субота та неділя – вихідний день

Читальний зал ЮФ (корпус №5)
м. Тернопіль, вул. Микулинецька, 46а

понеділок - п’ятниця з 9 до 17 год.
субота та неділя - вихідний день

 

Керівництво бібліотеки

 

Dsc_02301

  Директор Бібліотеки

 Возьний Казимир Зіновійович

 +38 (0352) 475871

вн. 54 999

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Dsc_02651

  Заступник директора

 Панчук Алла Василівна

 +38 (0352) 475867

вн. 54 996

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Dsc_02631

  Зав. інформаційно-бібліографічним відділом

 Гриськів Валерія Вікторівна

 +38 (0352) 475050

вн. 54 994

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 катя1

  Зав. відділом комплектування та наукової обробки літератури

Олійник Катерина Василівна

+38(0352)475870

вн. 54993 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Dsc_02241

  Зав. інформаційно-технічного відділу

 Процик Борис Миколайович

 +38 (0352) 475050

вн. 54 998

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

 

 

 

 Dsc_02551

  Зав. відділом абонементу

 

 Макогін Марія Зіновіївна

 +38 (0352) 475050

вн. 54 990

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

Зав. відділом художньої літератури

 Протасевич Люба Іванівна

 +38 (0352) 475050

вн. 10 282

 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 
Dsc_02651
 
Dsc_02651

  Читальний зал для викладачів та аспірантів

 Панчук Алла Василівна

 +38 (0352) 475867

вн. 54 996

 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Голда

  Зав. читальним залом

 Голда Світлана Миколаївна

 +38 (0352) 475050

вн. 54 995

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 DSC 0239 313x426

  Зав. читальним залом іноземної літератури

Шинкарик Віра Яківна

 +38 (0352) 475050

вн. 13 182

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Dsc001821

  Зав. читальним залом УНФМЕМ

 Мокрій Галина Михайлівна

 +38 (0352) 475050

вн. 19 228

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 ліля

  Зав. читальним залом ФББ

 Денис Лілія Зіновіївна

 +38 (0352) 475868

вн. 16 142

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 Dsc_02421

  Зав. читальним залом ЮФ

 Кіняк Леся Мар'янівна

 +38 (0352) 251633

вн. 15 237

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.