День українського прапора.

Опубліковано: 23 серпня 2021

236283136 nВідзначення кожної річниці державного суверенітету розпочинається з 23 серпняДня українського прапора.
 Історія українського прапора віддзеркалює всю історію Української державності – з прадавніх часів і до сьогодні. Символіку поєднання цих барв пов'язують ще з Великим переселенням народів, яке відбувалося 3000 років до н.е. Починаючи з часів хрещення Русі, ці кольори завжди були присутні на прапорах нашої держави різних століть. Український Прапор – це символ пшениці в степах під блакитю неба, який уособлює споконвічне прагнення нашого народу до миру, праці, краси та багатства рідної землі. У цьому варіанті, який ми бачимо зараз, український прапор було піднято у Львові в червні 1848 року. Під синьо-жовтим прапором відбулися три проголошення Української державності: 1917-го, 1941-го та 1990-го року, три революції новітнього часу: «Революція на граніті» та два Майдани, а нині ведеться війна проти російської навали на сході України.
 Офіційно затвердили синьо-жовтий стяг як державний символ України 28 січня 1992 року. У серпні 2004 року Президент підписав Указ про встановлення Дня Державного прапора України, який святкується щорічно 23 серпня.
 Кожного року у День прапора урочисто проводиться церемонія підняття українського стяга в багатьох містах. З поваги до державної символіки України, цю ініціативу традиційно підтримують і закордонні дипломатичні установи. Ми навчилися поважати себе й любити свою державу, ідентифікуватися серед інших, як справжні українці, патріоти, а Державний Прапор України став незмінним символом української незалежності, свободи й великого майбутнього України як розвиненої європейської держави. держави.