День програміста

Опубліковано: 13 вересня 2021

240738825 n 13-го вересня цього року відзначають День програміста, він припадає на 256-й день року.
 Число 256 (два у восьмому ступені) обрано для відзначення Дня програміста тому, що це кількість чисел, які можна виразити за допомогою одного 8-бітного байта – поширеної одиниці вимірювання обсягу даних. Вісім бітів, які, своєю чергою, можуть мати значення 0 або 1, дають змогу закодувати у двійковій системі числа від 000000002 до 111111112, тобто 28 різних чисел. Число 256 обрано також тому, що це максимальний ступінь числа 2, який не перевищує кількості днів у році.
240876023 n Програміст — звучить не просто гордо, а прибутково та престижно. Сьогодні вони можуть творити таке, що ще кілька десятиліть тому людство не могло собі навіть уявити.
 З плодами їхньої праці ми стикаємося щодня, адже усе з чим ми стикаємося за комп’ютером та будь-який електронний пристрій з написаною програмою пройшов через руки програмістів, від пульта дистанційного керування до складних промислових верстатів з програмним керуванням, — усе це проходить через руки цих фахівців.
 Програмування поєднує в собі елементи мистецтва, науки, математики та інженерії. А для людей необізнаних — ще й трохи магії. Як інакше пояснити те, що набори символів перетворюються в зображення, ігри, сайти та усілякі програми.
 В День програміста ми, просунуті і не дуже користувачі, хочемо побажати цим цифровим гуру, простого алгоритму для вирішення будь-яких питань, чудового веб-дизайну навколишнього світу і відмінного сервісу в особистій програмі!
 У бібліотеці ім. Л. Каніщенка ЗУНУ поруч з Інформаційно-технічним відділом та комп’ютерним залом експонує тематична книжкова виставка до Дня програміста. Тут можна ознайомитись з новинками літератури по інформатиці, програмуванню, комп’ютерній техніці та інформаційних технологіях, яка буде корисною у навчанні майбутнім програмістам та кожному, хто прагне іти в ногу з часом.
 Усіх охочих запрошуємо до перегляду, а зокрема викладачів та студентів факультету комп'ютерних інформаційних технологій ЗУНУ!