Михайло Петрович Драгоманов

Опубліковано: 30 вересня 2021

До 180 років від дня народження (30.09.1841–2.07.1895)

1624108165 491 «Для України Драгоманов справді був тим 
«апостолом правди і науки», що його з такою
тугою виглядав народ перед смертю Шевченка»
Сергій Єфремов

 Михайло Петрович Драгоманов увійшов в історію української культури і літератури як видатний історик і філософ, літературний критик і публіцист, фольклорист і культуролог, патріот і непохитний борець за свободу своєї вітчизни. Іван Франко, Михайло Павлик, Леся Українка називали його своїм учителем.
 Велике значення мала розробка Драгомановим концепції народності літератури. Він наголошував на історичності цієї категорії, яка, постійно розвиваючись, оновлюючи зміст і форму, виявляла глибоку чутливість до суспільних і естетичних потреб народу. Одним з перших в українському літературознавстві М. Драгоманов звернувся до аналізу романтизму як напряму в мистецтві, що в попередні десятиліття відіграло позитивну роль у становленні національної літератури, викликавши зацікавленість до усної народної творчості, етнографії, міфології українців. Цим самим було підготовлено передумови для реалізму, який став домінувати в українській літературі другої половини XIX століття.

До дня народження М. П. Драгоманова інформаційно-бібліографічний відділ підготував презентацію. Бажаємо приємного перегляду!