Серія вебінарів присвячена питанням використання постійних ідентифікаторів ORCID

Опубліковано: 30 вересня 2021

orcid id 600x350 Державна науково-технічна бібліотека України (ДНТБ України) за підтримки Міністерства освіти і науки України у співпраці з ORCID протягом вересня та жовтня 2021 року (29.09, 01.10, 04.10), проведе ряд вебінарів та майстер-класів на тему: “Використання постійних ідентифікаторів учених та установ, їх роль у науковій екосистемі. Інструменти ORCID для науковців”.
 Серія вебінарів присвячена питанням використання постійних ідентифікаторів ORCID для ідентифікації науковців та установ, поєднання та покращення пошуку наукового доробку. Крім цього мова піде про переваги використання установами відкритих інструментів, які пропонують ORCID для покращення дослідницької інфраструктури, а також про взаємозв'язок постійних ідентифікаторів, відкритого доступу та FAIR даних.
 Вебінари спрямовані на керівників закладів вищої освіти/наукових установ, українських вчених, редакторів та членів редколегій наукових видань, бібліотечних фахівців, провайдерів дослідницької інформації, грантодавців, молодих вчених, здобувачів вищої освіти, магістрів, студентів та для всіх прихильників відкритої науки.

 Тема 2. Початок роботи з профілем науковця в ORCID (майстер-клас)
Дата: 01 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00.
Участь безкоштовна. Мова проведення: українська.
Спікери: КАЛЮЖНА Наталія - старший науковий співробітник відділу наукових та науково-дослідних робіт ДНТБ України.
Майстер-клас: реєстрація профілю науковця в ORCID; підтвердження адреси електронної пошти; зміна паролю до профілю; налаштування профілю науковця ORCID; налаштування видимості профілю в системі ORCID; альтернативні облікові записи для входу в Google, Facebook або через Вашу установу; як видаляти дублікат, якщо випадково зареєстрували декілька профілів в ORCID.
 Тема 3. Інтеграція наукових робіт дослідника в ORCID (майстер-клас)
Дата: 04 жовтня 2021 р., 11:00 - 12:00 (15 хв. обговорення/запитання).
Участь безкоштовна. Мова проведення українська.
Спікери: АУГУНАС Сабіна - завідувач відділу наукових та науково-дослідних робіт ДНТБ України.
Майстер-клас:  додавання статей з використанням постійних ідентифікаторів; додавання статей у свій обліковий запис ORCID; додавання статей прямим імпортом з інших систем; імпорт та експорт статей з файлу BibTeX; проблеми з BibTeX та їх усунення; додавання статей вручну; групування кількох версій однієї та тієї ж статті разом; редагування статей; довірені сторони в ORCID; експертна оцінка в ORCID; як додати членство або послугу у свій обліковий запис ORCID.

 Для участі у вебінарах зацікавленим особам необхідно зареєструватися, перейшовши за відповідним посиланням: https://dntb.gov.ua/form. Вебінари відбудуться в онлайн режимі з використанням платформи Zoom та з прямою трансляцією на YouTube каналі ДНТБ України.