Українське слово у боротьбі за незалежність

Опубліковано: 14 вересня 2022

306797220 5 Слово, чому ти не твердая криця,
 що серед бою так ясно іскриться?
      Чом ти не гострий, безжалісний меч,
  Той, що здійма вражі голови з плеч?
                                                     Л. Українка

 У читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ відбулася інформаційна година для студентів гр. КБ-11, КБ-12 на тему "Українське слово у боротьбі за незалежність".
 Модератором заходу виступила завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна.
 Ірина Любезна зазначила, що сьогодні наші відважні воїни зі зброєю в руках стоять на захисті України від лютого, божевільного ворога. Поряд із відвагою у кожного з них - незламний український дух та живе українське слово. Титани українського слова - наші талановиті поети та письменники протягом століть у своїх творах боролися за незалежність нашої країни, даючи чіткі настанови прийдешнім поколінням. Тарасове "Борітеся поборите..." та Лесине "слово, моя ти єдиная зброє......" справді стали міцною зброєю. Злодіяння ворога, викриття всіх жахливих діянь влади, зубожіння українського народу ось що турбувало наших талановитих праотців.
 Широта політичного мислення, боротьба проти соціальної неправди і неволі, проти будь-якого насильства над людськими душами піднесла до вершин плеяду творчої інтелігенції української нації. Завдяки їх творчості українська література, пройнята гуманістичними ідеями, вийшла на широкий інтернаціональний шлях історичного поступу і вивела із забуття постулати становлення української держави.
 Ще нещодавно, до початку повномасштабного вторгнення рашистських загарбників, герой сучасності, воїн, поет Назар Мялікгулієв у нашій бібліотеці презентував збірку поезій «Критик до народу або вірші мого дитинства», а на сьогоднішній день він вже поповнив небесне військо, захищаючи нашу Батьківщину.
 Для нього було важливим, щоб його творчість не вмирала, бо коли поезія буде жити, отже, буде жити й він.
 "Я не політик, я просто з народу. Борюся віршами за правду і свободу", – так про себе казав Назар.
Його слова назавжди закарбуються у нашому серці: «Україну Кохайте, а Державу Любіть».
 Герої живуть вічно! Слава Україні! Слава нашим Героям!

306853140 306939422 л307002186 307030765