Літературна година «Провідник духовності в Україні»

Опубліковано: 16 вересня 2022

lg1Живе в серцях твоє безсмертне слово
і до народу рідного любов,
немов зорі сіяння пурпурове,
хоч ти від нас давно уже пішов.
Та з нами будеш вічно жити, жити,
як сяйво сонця, як вечірній спів,
ти так любив землі своєї квіти,
і так, як квіти, ти людей любив.
             В. Сосюра «Пам'яті Коцюбинського»

 У читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ відбулася літературна година «Провідник духовності в Україні» для першокурсників-геодезистів, яка була присвячена 158-ій річниці від дня народження відомого українського письменника, майстра художнього слова, громадського діяча М. М. Коцюбинського
 Модератором заходу виступила завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна та куратор гр. ГЗ-11 Андрій Вітровий.
Учасники заходу мали можливість детальніше дізнатися про життєвий та творчий шлях письменника та ознайомитись із книжковою виставкою, на якій представлено художні видання, що висвітлюють грані творчої майстерності та життєвий шлях видатного майстра пера.
 Коротко розповівши про життєвий шлях Михайла Коцюбинського, Ірина Любезна ознайомила присутніх із найбільш відомими творами митця, до яких відносяться «Intermezzo», «Цвіт яблуні», «Дорогою ціною», «Хвала життю», «Fatamorgana», «Тіні забутих предків», що принесли авторові світову славу. У своїх творах він показав силу й енергію простих трударів, їх нездоланну стійкість у боротьбі за нове справедливе життя, відобразив соціальні і національні прагнення українського народу, оспівав його високу поетичність. А також у них він популяризує українську мову та літературу, звичаї, традиції, культуру, виховання молодого покоління в патріотичному дусі.
 Студенти зачитували факти та цікаві історії із життя митця та були надзвичайно ними зворушені. Молодь ставила багато запитань та ділилась своїми думками, переживаннями щодо почутого.
 Сподіваємось, що для себе присутні відкрили нового Коцюбинського, патріота та справжнього українця. Нам необхідно брати приклад з письменника і вчитись любити рідну мову, бо без мови немає народу, нації, держави.
 Тому, доля такої яскравої особистості повинна стати для нас прикладом справжньої жагучої любові до свого рідного краю.
 Тож запрошуємо всіх бажаючих відвідати нашу книгозбірню для ознайомлення із виставкою, де ви зможете ближче ознайомитись із сторінками біографії та глибшого дослідження творчого доробку великого Сонцепоклонника.

lg2lg5lg6lg7lg9