Екологічний тренінг «В гармонії з довкіллям жити!»

Опубліковано: 21 жовтня 2022

eko1 У читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ відбувся екологічний тренінг «В гармонії з довкіллям жити!» для першокурсників-агрономів та екологів.
 Організатор заходу Ірина Любезна зазначила, що на порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Україна як і багато країн світу перебуває на межі великої екологічної кризи. Дедалі більше забруднення атмосфери, гідросфери та літосфери, накопичення величезних об’ємів відходів людської діяльності при одночасному виснажені майже всіх видів природних ресурсів призвели до розвитку глобальної екологічної кризи.
 Людству необхідні нова філософія життя, висока екологічна культура й свідомість, зміна ставлення до навколишнього середовища.
 Основне завдання екологічного виховання студентської молоді полягає у необхідності закріпити усвідомлення того, що природні багатства не є безмежними. Сучасне суспільство не має права жити за рахунок майбутніх поколінь. Актуальними є слова Антуана де Сент-Екзюпері: «Ми не отримуємо у спадок Землю від предків, ми беремо її в борг у наших дітей».
 На «дереві очікувань» студенти прикріпили на стіках свої очікування від проведення тренінгу, які розпочали фразами: «Я сподіваюсь…», «Я очікую…», «Я хочу дізнатись…», «Я надіюсь…»
Так як Земля, що живить нас, повітря, яким ми дихаємо, вода, яку п'ємо, щорічно зазнають величезних втрат від необдуманої дії тих, хто ними користується, то для подальшої роботи студенти поділилися на три групи «ЗЕМЛЯ» (працювали над проблемою забруднення ґрунтів), «ВОДА» (працювали над проблемою забруднення води), «ПОВІТРЯ» (працювали над проблемою забрудненості повітря). Кожна із груп отримала своє завдання і створила за даною темою міні-проект. Через 40 хвилин відбувся захист проектів.
 Робота студентів над міні-проектом передбачала заповнення всіх розділів, які були зазначені у шаблоні плаката: девіз групи; роль згадуваної стихії у природі; виникнення проблеми в даній сфері; шляхи вирішення проблеми.
 Поки студенти працювали над міні-проектом Ірина Любезна запросила до слова в.о. завідувача кафедри агробіотехнологій Антіна Шувара, який наголосив на важливості проведення таких заходів і висловив сподіванні на подальші, такого роду, зустрічі. Антін Шувар зацікавив учасників тренінгу промовою щодо основних напрямів ресурсозбереження.
 Також з вітальним словом до студентів звернувся директор бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ Казимир Возьний, який побажав всім плідних дискусій у вирішенні поставлених завдань та приємних вражень від проведеного дозвілля у стінах бібліотеки.
 Куратор гр. Екол – 11 Андрусишин Тетяна розповіла присутнім про зелений спосіб життя, який не є самопримусом, а переосмисленням способу життя у світ творчості, радості, усвідомленості та висловила сподівання на те, що завдяки таким тренінгам студенти навчаться більше розуміти природу, усвідомлювати себе частиною світу природи, розвиваючи свою увагу, спостережливість, мислення, бажання примножувати багатства рідної землі.
Куратор гр. Агр-11 Олена Чернишенкощо зауважила, що для покращення екологічної ситуації необхідно насаджувати ліси та парки; підвищувати якість палива; впроваджувати технології маловідходного та безвідходного виробництва; встановлювати додаткові фільтри та очисні споруди; використовувати циркуляційну систему водопостачання та біологічну очистку стічних вод; використовувати дизельне паливо та здійснювати заміну вугілля біопалив.
 Представники груп захистили свої міні-проекти на високому рівні, проявили свою обізнаність, ерудованість та творчість. Зуміли розкрити негативний вплив антропогенного фактору на довкілля; пояснили сутність глобальних екологічних проблем (парникового ефекту, кислотних дощів, деформації озонового шару, деградації ґрунтів, хімічного забруднення та їх наслідки) і розглянули шляхи покращення екологічного стану довкілля. Студенти мали змогу відчути особисту причетність до вирішення суспільно значущих екологічних проблем.
 Сподіваємось, що за допомогою міні-проектів студенти зуміли розбудити у присутніх потребу активно боротися за чисте повітря й воду, родючі ґрунти, зелені ліси й плодоносні сади.
 На завершення тренінгу студенти підходили до «дерева очікувань» і прокоментували, чи справдилися їх очікування, прикріпивши квіточки до дерева. Дерево є символом життя, а ми його гілочки. Ірина Любезна побажала присутнім та їх друзям міцного коріння, міцного стовбуру та розлогої крони. Дерево розквітло, а тому все задумане обов’язково здійсниться!
 Екологічне виховання через тренінги, покликане формувати активну природоохоронну позицію свідомих громадян та дає змогу студентам бути активними учасниками дійства. Тренінг стимулює розвиток логічного та критичного мислення, спонукає до вирішення поставлених проблемних завдань креативними способами, розвиває уяву та здатність до передбачення і моделювання ситуації в майбутньому, особливо, якщо це стосується екологічних проблем сучасності.
 Під час проведення даного тренінгу створилося неформальне, невимушене спілкування, що відкрило перед студентами безліч варіантів розвитку та розв’язання проблеми, заради якої вони зібралися.

eko2eko3eko4eko5eko6eko7eko8eko11eko9eko12
eko10eko13.jpg