Інформаційна година до Міжнародного дня ООН

Опубліковано: 25 жовтня 2022

oon З метою інформування відвідувачів бібліотеки про День ООН, його зміст і значення, формування у студентської молоді активної життєвої позиції та розуміння того, що майбутнє світу залежить від справ і думок людини проведено інформаційну годину до Міжнародного дня ООН.
 Модератором заходу виступила завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна.
 24 жовтня 1945 р., після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органа, офіційно створено Організацію Об’єднаних Націй. У 1971 р. Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію, у якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. За словами Генерального секретаря, в будь-якому куточку світу Організація Об’єднаних Націй є живим втіленням надії.
 Як відомо, ООН – універсальна міжнародна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення міжнародних безпеки і миру; вона організовує співпрацю і підтримує розвиток приязних відносин між державами.
 Ірина Любезна розповіла своїм в про історію виникнення Дня ООН, і про те, чому його було започатковано, а саме з метою позбавлення прийдешніх поколінь від нещасть війни, утвердження віри в основні права людини, у гідність і цінність людської особистості, у рівноправність чоловіків і жінок, у рівність прав більших та малих націй, підтримання миру, розвитку прав людини і верховенства права. Акцентувала на сучасних аспектах роботи ООН.
 Також ознайомлено присутніх із 17 цілями сталого розвитку, які є універсальним набором цілей, завдань, показників, які держави-члени ООН будуть використовувати для формування свого плану дій та політичного курсу до 2030 року. Адже саме Цілі сталого розвитку надають загальний план і порядок денний для вирішення нагальних проблем, що стоять перед світом. Вони пов’язані між собою та охоплюють три виміри сталого розвитку: економічний, соціальний та екологічний.
 У результаті дискусії прийшли до висновку, що відмова від насильства і воєн є необхідною умовою для подальшого розвитку і виживання людства на Землі.
 До Міжнародного дня ООН працівниками читального залу для студентів організувано книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй «ООН у політиці України: реалії сучасності». В експозиції представлені матеріали наукових конференцій та публікації, де можна ознайомитись з правовими засадами та програмами співробітництва ООН та України, діяльністю Представництва ООН в Україні.

oon1oon3oon5oon6oon9oon9