Від соборності України до соборності наших душ

Опубліковано: 23 січня 2023

3sob День Соборності є нагадуванням про силу нашої держави, проявляється у єдності українських земель. Водночас, враховуючи політичну та економічну незалежність, Україна може претендувати на гідне місце у світі. Лише могутність держави та влади можуть вберегти націю від служіння чужим інтересам. Тому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави віддавши йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців.  Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.
 20 січня в читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка проведено історичну бесіду «Україна: соборна, вільна, сильна», присвячену Дню Соборності України.
Захід проводився з метою виховання у студентської молоді почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, повагу до культурних цінностей літературної спадщини та історії власного народу.
 Під час заходу присутні дізналися про історичний шлях українського народу до незалежної соборної держави, про Акт Злуки, який був глибоко історично-мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. Студенти жваво розмірковували про поняття соборності України.
 Завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна детально ознайомила молодь з книжково-ілюстративною виставкою «Від соборності України до соборності наших душ», на якій представлена література, яка висвітлює тернистий шлях України до соборності та процеси державотворення і формування території української незалежної держави. Основу виставки складають матеріали, які висвітлюють сторінки історії, а також особливості соборницького процесу доби Української революції 1918-1921 років.
 Виставка має за мету поглибити знання молоді про історію творення української державності, познайомити з видатними історичними постатями, які виборювали незалежність та соборність України.
 Запрошуємо всіх, кому не байдужа історія нашої Батьківщини, ознайомитися з цікавою книжковою виставкою!
 Пам’ятаймо, наскільки важливою є наша єдність!

2sob7sob8sob9sob