Просвітницький захід «Великдень душі»

Опубліковано: 11 квітня 2023

vdz2

           Великдень всіх нас на гостини просить,
           Малює сонце полотно небес,
           І крашанку як усмішку підносить
          Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

 У читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету відбувся просвітницький захід «Великдень душі» для студентів спеціальностей «Агрономія» та «Екологія».
 Модератори – працівники читального залу для студентів та кураторка гр. Агр-11 Олена Чернишенко.
 Захід проведено з метою узагальнення знань студенів про історію проходження Великоднього свята, традиції, обряди і звичаї українців; виховання любові та глибокої поваги до традицій та звичаїв свого краю, до рідної української землі; прищеплення почуття гордості та національної самосвідомості.
 Великдень є найбільшим християнським святом, яке несе з собою віру, надію і любов.
 Ірина Любезна розповіла про історію та традиції святкування Великодня в Україні.
 Олена Чернишенко ознайомила присутніх із традиціями писанкарства та легендами про писанку; поетапність написання писанки.
 Українська писанка перемагає зло. Вона вічна, як сам українськи життєлюбний народ. "У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки" - каже народна мудрість. І справді, тільки велика любов може творити такі дива гармонії й уяви.
 Студенти зачитували із тематичної літератури про традиції та звичаї святкування Пасхи, про Великодні свята та їх походження, а також про важливі й атрибути свята.
 Олена Чернишенко спекла великоднє імбирне печиво та провела для студентів майстер-клас із його розписання. Чудові творчі орнаменти прикрасили печиво, яке працівники бібліотеки ім. Л. Каніщенка передадуть нашим Захисникам на передову разом з маскувальними костюмами та сітками.
 На завершення заходу проведено бліц-вікорину між двома командами агрономів та геодезистів з метою розширення духовного світу молоді; поглиблення знань про традиції та звичаї нашого народу щодо святкування Пасхи та спонукання до їх відтворення. Студенти проявили обізнаність та ерудованість під час відповідей на питання. Перемогла дружба. Гарний настрій, заряд енергії та позитивні емоції отримали всі учасники
 Нехай кожен, якнайшвидше, здобуде перемогу добра над силами зла у своїй душі. Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання: «Христос воскрес!», відповісти: «Воістину воскрес!».

vdz1vdz3vdz4vdz5vdz6vdz7vdz8vdz9vdz10vdz11vdz12vdz13