Презентація книги «Гроно калини на долоні» Неоніли Крем’янчанки

Опубліковано: 27 квітня 2023

zustrich NK1 27 квітня у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету відбулася зустріч з краєзнавицею, письменницею, членкинею Національної спілки письменників Крем’янчанкою Неонілою (Дригуш-Следзінською Неонілою).
 Присутні ознайомилися із творчістю Неоніли, переглянули книги на історико-патріотичну тематику, у тому числі й нариси й оповіданння про боротьбу УПА на Тернопіллі, Майдан і Небесну сотню, російсько-українську війну на сході України.
 Неоніла презентувала книгу «Гроно калини на долоні», 270-сторінкове видання із фото та ілюстраціями, що містить понад 70 художніх нарисів та оповідань на основі документальних розповідей українських воїнів, учасників АТО/ОСС, військових медиків, волонтерів із різних куточків України. Важливо зазначити, що усі 73 розповіді написані на основі реальних фактів із фронтового життя.
 Книгу проілюструвала талановита художниця польсько-литовського походження, яка зараз мешкає у Києві, волонтерка – Беата Куркуль. Вона відома завдяки своїм численним малюнкам українських військовослужбовців, учасників війни на сході України.
 Пані Неоніла акцентувала увагу на темі патріотизму та волонтерства, трудової міграції та любові до рідної землі. Зачитала й кілька хвилюючих молодь оповідань із презентованої книги. Після почутого у присутніх з’являлися сльози на очах, сльози, яких ніхто не соромився. Молодь була зворушена і розчулена почутим…
 Письменниця прагне, щоб її твори стали насамперед «школою життя для сьогоднішнього покоління молодих». Тому й не дивно, що слухачами були студенти ВСП "Фаховий коледж економіки, права та інформаційних технологій ЗУНУ" та соціально-гуманітарного факультету ЗУНУ. Цю аудиторію доповнили працівники бібліотеки . ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету.
 Неоніла Крем`янчанка подарувала бібліотеці власні книги про героїв російсько-української війни “Гроно калини на долоні”, нариси та оповідання про Майдан і Небесну сотню “Рабів до раю не пускають”, літературні обробки легенд Кременеччини “Орлине гніздо”, поетичну збірку «Зорепад любові», повість про українських заробітчанок “Заробітчанське щастя” та збірку патріотичної поезії і прози “Живу тобою, Україно!”.
 Колектив бібліотеки ім. Л. Каніщенка щиро і безмежно вдячні Неонілі Крем'янчанці за подаровані книги, які стануть важливою частинкою фонду читального залу, сприятимуть відродженню культури та духовного зростання та обов’язково знайдуть свого читача.

zustrich NKzustrich NK2zustrich NK6zustrich NK7zustrich NK8zustrich NK9zustrich NK10zustrich NK11