Просвітницькі заходи з елементами тренінгу «Стоп булінг»

Опубліковано: 05 травня 2023

344938270 1.1 Організація Об’єднаних Націй визнала епідемію залякування і цькування і в 2012 році оголосила 4 травня – U.N. Anti-Bullying Day. З цього часу кампанію боротьби з булінгом встигли підтримати 25 країн. Нещодавно до них приєдналася і Україна.
 До міжнародного дня протидії булінгу у бібліотеці ім. Л. Каніщенка завідувачкою читального залу Іриною Любезною проведено низку просвітницьких заходів з елементами тренінгу «Скажемо булінгу НІ!». Протягом цих заходів обговорювали важливу тему - тему насильства та жорстокості серед молоді із студентами факультету фінансів та обліку, ННІМВ ім. Б.Д. Гаврилишина та навчально-наукового інституту інноватики, природокористування та інфраструктури.
 Мета – ознайомлення з поняттям «булінг», його формами, проявами та структурою; навчитися розрізняти «конфліктні ситуації» та ситуації «булінгу»; розвивання навичок конструктивного вирішення конфліктних ситуацій, толерантного спілкування; розвинення співчутливого ставлення до жертв насилля; виховання толерантного ставлення до інших.
Явище булінгу є поширеним, воно оточує нас всюди - в кожному навчальному закладі, і найстрашніше - те, що воно несе за собою надзвичайно негативні наслідки. Але в наших силах його зупинити і не лишатися осторонь. Адже слід пам'ятати, що сьогодні ти - спостерігач, а завтра - жертва.
 Серед питань для обговорення були такі: «Як почуваються ті, кого ображають і цькують однолітки? Як це позначається на їхньому навчанні?», «Що вони думають про тих, хто їх ображає?», «Чому деякі люди ображають інших?».
 Студенти об’єднавшись у 4 групи, ознайомилися з інформацією на картках «Форми булінгу », та розповіли іншим трьом групам про такі форми булінгу: фізичний,економічний, психологічний та кібербулінг.
 Проведено вправу «Мозковий штурм», де молодь записувала свої думки по черзі на питання «Що може стати причиною булінгу?»
 Надзвичайне враження на присутніх справила практична вправа «Скріпка», де кожному студенту Ірина Любезна роздала канцелярську скріпку. Молодь слухала історію та виконують певні дії на прохання модератора (зробити із скріпки «знак питання», «похмурість», «знак оклику», смайлик). На завершення спробували зробити скріпку такою, як вона була раніше! Ніхто не зумів повернути початкову форму скріпці… Так і людина не зможе залишатися такою, якою була, після того, як над нею почали знущатися…
 Присутні уважно слухали притчі «Скільки важить сніжинка?», «Все залишає свій слід», «Притча про метелика», які розповідала Ірина Любезна та їх мораль. І прийшли до висновків, що від людини залежить, чого у світі стане більше - добра чи зла, як вона ставитиметься до інших - добре чи погано.
Скільки важать наші слова? Часом ті слова, які «не важать» нічого, наші вчинки, які ми робимо, непомітні для нас самих, лягають великою образою й болем на інших. І під таким тягарем може зламатися кожна людина. Я точно знаю, що хоча б раз, але кожен із нас завдавав образи іншим, навіть не помічаючи цього.
 Насправді слова, з якими ми звертаємося одне до одного, важать дуже багато: добрими, лагідними можна підняти людині настрій, зробити її щасливою, а злими і жорстокими — засмутити, образити, принизити і навіть убити. Про це потрібно пам’ятати під час спілкування і конфлікту, щоб не зіпсувати стосунків назавжди. Тому пам’ятайте правило, яке називають Золотим «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви»
 Також з присутніми виконано вправу «Рука допомоги» (студентська молодь розробила спільну стратегію боротьби з булінгом). Вирізавши з паперу долоньки, написали на кожному пальці, які шляхи боротьби з булінгом вони можуть запропонувати. Адже, наша підтримка дуже важлива для людини, яка зазнає булінгу. Кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов ближнього!
 Пам’ятаймо, якщо кривдника не зупинити, можуть постраждати інші. Наш університет є дружньою сім’єю. Нам хотілося б, щоб у нашій сім’ї завжди панувало добро, взаємоповага, не було сварок, лихослів’я. Кожен із вас прагне, щоб ЗУНУ став територією Добра. Тому пам’ятайте золоте правило «Усе, що хочете аби робили вам люди, те робіть їм і ви».

345041954 2345056865 4344979332 5345154442 6344979332 5344962114 7344862518 8345032953 9345060166 10345054508 11345056524 12