Тренінг щодо формування ефективної освітньої мережі

Опубліковано: 10 серпня 2023

363904439 1 n Нещодавно у читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ відбувся тренінг щодо формування ефективної освітньої мережі у сучасних умовах для керівників органів управління освітою територіальних громад Тернопільщини.
Зустріч проводив експерт шведсько-українського проєкту "Підтримка децентралізації в Україні" SALAR International.org.ua, доцент Житомирського державного університету імені Івана Франка, вчитель хімії Полонського ліцею №2 Хмельницької області, кандидат педагогічних наук – Олег Фасоля.
 Упродовж заходу було обговорено актуальні питання освітньої мережі, а саме: міфи та реалії процесів оптимізації освітніх мереж; критерії ефективності шкільних мереж у територіальних громадах; створення ліцеїв у територіальних громадах; якість освітніх послуг та як впливає на неї мережа освітніх закладів.
 Серед найважливіших цілей сучасної школи Олег Фасоля виокремив вміння окреслити дитині освітні траєкторії, допомогти стати успішною, відібравши найнеобхідніше, враховуючи її прагнення і таланти. Пан Олег акцентував на важливості авторських підходів та методик, індивідуалізації та персоналізації навчання, проблемі відсутності профорієнтаційної роботи у старшій школі.
 Цікавою та продуктивною була робота у групах, де учасники проаналізували діяльність старшої школи, напрацювали індикатори ефективності діяльності закладів.
 Директор департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації Ольга Хома висловила сподівання, що такі тренінги організовуватимуть і надалі, закликала учасників бути активними як сьогодні, так і впродовж усього процесу реформи.

363389782 2 n1691656688 31691656748 6 41691656750 4