Скоропадський Павло Петрович

Опубліковано: 12 травня 2023

До 150 років від дня народження (15.05.1873–26.04.1945)

180px Павло Петрович Скоропадський Скоропадський Павло Петрович – визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України.
 Павло Скоропадський проявив себе творчим політичним діячем, який зумів розгорнути будівництво української держави у надзвичайно складній і суперечливій ситуації: вона вимагала чітких і конкретних дій у творенні розмаїтих і численних державних інституцій. За його правління було налагоджено дієздатну адміністративну систему управління. За сім з половиною місяців гетьманату в країні встановилася економічна стабільність, заснувалися Академія наук, два українські університети, 150 українських гімназій, відкрилися кілька українських банків і акціонерних компаній, були сформовані Національний архів, Національна бібліотека, започаткувалися Український театр драми та опери, Українська державна капела, Державний симфонічний оркестр тощо.
 Гетьманат Павла Скоропадського демонстрував своєрідний прорив у майбутнє, утверджував незаперечні державно-правові та національно-культурні цінності.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.