Літературна година «Хрещення Київської Русі»

Опубліковано: 28 липня 2022

1. 2708 У бібліотеці ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету до Дня Української Державності проведено літературну годину «Хрещення Київської Русі» для відвідувачів, які ознайомилися з історичними подіями давньої княжої доби; величчю особи і державотворення князя Володимира.

 

Година спілкування «Конституція – оберіг нашої держави»

Опубліковано: 28 червня 2022

122 Кожна держава має свою Конституцію, яка є її найціннішим документом. Конституція є гордістю країни, а день її прийняття вважається великим святом. Саме цьому святу 28 червня була присвячена година спілкування на тему «Конституція – оберіг нашої держави» для відвідувачів у читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ.
 Модератором заходу виступила завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна.
 Для того, щоб всі люди в державі жили щасливо, кожен повинен знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити.

 

1 червня – Міжнародний день захисту дітей

Опубліковано: 31 травня 2022

10.1 Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей «International Day for Protection of Children» з метою нагадування всім про необхідність захищати права юного покоління.
 Саме в дітях продовження роду людського й здійснення своїх мрій і сподівань на краще. Дорослі прагнуть, щоб діти зросли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.
 Сьогодення ставить перед Україною нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території областей нашої держави. Кожна дитина має повне право бути захищеною, розвиватися й навчатися для кращого майбутнього.

 

«Я живу життям своїх героїв»

Опубліковано: 25 травня 2022

1.11                   … я мрію так життя прожити,
                  Щоб кров і піт віддать землі своїй,
                 Щоб у плодах мої хилились віти,
                Щоб розроставсь в глибинах корінь мій.
                        М. Стельмах. «В твоїм грозовім полі,Україно…»

 24 травня до 110-річниці від дня народження українського письменника і драматурга Михайла Стельмаха, у читальному залі для студентів бібліотеки імені Л. Каніщенка ЗУНУ відбулася літературна година «Михайло Стельмах – художник народної долі».

 

Мати – її величність, у неї в обіймах вічність

Опубліковано: 06 травня 2022

1dmХто не тужить за минулим, у того не було матері. (Г. Нанн)
***
Діти - якорі, які утримують матір у житті. (Софокл)
***
Найвеличніше право жінки - бути матір'ю. (Л. Ютанг)
***
Любов матері всесильна, первісна, егоїстична, і водночас безкорислива. Вона ні від чого не залежить. (Т. Драйзер)

 

Відкрито доступ до платформи Research4Life

Опубліковано: 06 квітня 2022

Відкрито доступ до платформи Research4Life

Прагнучи надати підтримку науковій спільноті України в умовах повномасштабної війни, яку розв’язала РФ, видавництва наукової літератури відкрили українським вченим до кінця 2022 року безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів в межах проєкту Research4Life.

Research4Life – проєкт, організований у форматі державно-приватного партнерства Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО), Програмою ООН із навколишнього середовища (ЮНЕП), Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ), Міжнародною організацією праці (МОП), Корнельським і Єльським університетами, а також Міжнародною асоціацією науково-технічних і медичних видавців.

У межах платформи Research4Life забезпечується доступ до більше ніж 154 тис. наукових журналів і книг від понад 200 видавців з усього світу. Платформа складається з 5 колекцій літератури:

Hinari (дослідження в галузі біології та медицини);

AGORA (дослідження в галузі сільського господарства);

OARE (дослідження навколишнього середовища);

ARDI (доступ до науково-технічної інформації);

GOALI (дослідження в галузі права та соціальних наук).

Усі співробітники Західноукраїнського національного університету мають змогу отримати доступ до вмісту платформи, звернувшись до інформаційно-технічного відділу бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ (Бережанська, 4) для отримання логіну та паролю для входу.

 

Сторінка 1 із 146