Грамотність як індикатор освіченості

Опубліковано: 08 вересня 2021

241362481 n 8 вересня - Міжнародний день грамотності. Це один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй, відповідно до рішення 14-ї сесії ЮНЕСКО 1.141.
 Головною метою дня є акцентування уваги людей на важливості грамотного і всебічно розвиненого життя суспільства, а також необхідності його поширення, донесення до усіх меншин народів світу, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому.
 Грамотність – це ступінь володіння людьми навичками читання і письма відповідно до граматичних 241018050 nнорм рідної мови, а також головний показник культурного і соціального розвитку населення, це один із незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.
 За даними ООН в Україні рівень грамотності досить високий, він становить 99,8%. Мабуть, тому ми сприймаємо вміння читати й писати як щось звичне і не замислюємося над перевагами, які вони надають. Нам важко уявити, що чимало людей в сучасному світі живуть без базових навичок читання й письма. Міжнародний день грамотності нагадує всім про значення фундаментальних речей в повсякденному житті — як важливо вміти прочитати інструкцію лікарського препарату, меню в ресторані чи інформацію на упаковці будь-якого товару. Тому необхідно привернути увагу громадськості до цієї проблеми та сприяти її подоланню.
 До Міжнародного дня грамотності у бібліотеці ім. Л. Каніщенка ЗУНУ розгорнуто книжкову виставку під назвою «Грамотність як індикатор освіченості».