Грамотність – запорука успіху людини

Опубліковано: 08 вересня 2023

376423923 1 Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році.
 Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.
 Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.
 Працівниками читального залу для студентів до Міжнародного дня грамотності приурочена книжкова виставка «Грамотність – запорука успіху людини!», на якій представлені книги, які можуть надати неоціненну допомогу в підвищенні грамотності кожної людини. За допомогою цих книг пропонуємо нашим читачам пригадати прості правила української мови та оцінити стан своєї грамотності. Адже, навчитися правильно говорити ніколи не пізно!
 Завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна та кураторка ФБСт-12 Оксана Арзамасова для першокурсників-фінансистів ВСП "ФКЕПІТ ЗУНУ" провели тематичну виховну годину.
 Ірина Любезна надала загальні рекомендації щодо того, як навчитися красиво висловлюватися, і конкретні поради, які допоможуть більш точно висловлювати свої думки. Низка порад зводилась до одного – розвиватися! Якщо молодь всебічно розвинена, то простіше їй буде висловлювати свої думки вголос. Потрібно прагнути якнайбільше читати. Адже ніщо так не поповнює словниковий запас, як читання різноманітної літератури. Чим більше слів є у власному розпорядженні, то мова стає багатшою.
 Оксана Арзамасова зазначила: «Розширюйте своє коло спілкування. Що цікавіше і різноманітніше Ваше оточення, то воно корисніше для Вас».
 Шляхів до мовної досконалості безліч. Але всі вони починаються з любові до рідної мови, до майстерного бажання володіти нею і відчуття власної відповідальності за рідну мову.

376251849 2374641492 3