Скоропадський Павло Петрович

Опубліковано: 12 травня 2023

До 150 років від дня народження (15.05.1873–26.04.1945)

180px Павло Петрович Скоропадський Скоропадський Павло Петрович – визначний український державний і політичний діяч, воєначальник, останній гетьман України.
 Павло Скоропадський проявив себе творчим політичним діячем, який зумів розгорнути будівництво української держави у надзвичайно складній і суперечливій ситуації: вона вимагала чітких і конкретних дій у творенні розмаїтих і численних державних інституцій. За його правління було налагоджено дієздатну адміністративну систему управління. За сім з половиною місяців гетьманату в країні встановилася економічна стабільність, заснувалися Академія наук, два українські університети, 150 українських гімназій, відкрилися кілька українських банків і акціонерних компаній, були сформовані Національний архів, Національна бібліотека, започаткувалися Український театр драми та опери, Українська державна капела, Державний симфонічний оркестр тощо.
 Гетьманат Павла Скоропадського демонстрував своєрідний прорив у майбутнє, утверджував незаперечні державно-правові та національно-культурні цінності.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Олесь Терентійович Гончар

Опубліковано: 31 березня 2023

До 105 років від дня народження (3.04.1918 -14.07.1995)

"Сама істоерія запитає кожного з нас у цей день: хто ти?
Чи справді вичавив із себе тоталітарного раба, чи здатен відстояти себе як людину, відстояти завтрашній день своєї згорьованої, прекрасної України?"
                                                                      О.Т. Гончар

 Олесь Терентійович Гончар — класик української літератури, славетний прозаїк, видатний громадський діяч, Герой України, лауреат Державних премій СРСР (1947, 1948, 1964, 1982 рр.), перший лауреат Державної премії УРСР ім. Т. Г. Шевченка за роман “Людина і зброя” (1962), визначний інтелектуал світу (це звання присвоєно йому Кембріджським університетом), борець за збереження миру, мав звання академіка, а Канадський Альбертійський університет надав йому почесний докторат з літератури.
 Олесь Гончар – це велика епоха в українській літературі, його постать на тлі тієї епохи постає як феномен в українському вимірі. Усією силою свого мистецького таланту він порушив найглибинніші проблеми великого, разом з тим простого, сповненого драматизму нашого національного буття, возвеличив найцінніші людські ідеали і принципи, збагатив рідну мову, культуру, писемність. “Гончар — художник світла, його дослідник, зображувач і поет” - зазначив Микола Бажан.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Наталена Королева (Фернанда Альфонса Естрелла Наталена Дунін-Борковська)

Опубліковано: 02 березня 2023

До 135 років від дня народження (3.03.1888 -1.07.1966)

natkoroleva middle 1 Наталена Королева - українська письменниця, актриса, мистецтвознавець, археолог. Вона знайшла в українській літературі свій індивідуальний художній світ, для якого характерний симбіоз східної і західної культур, язичництва і християнства, синтез романського, арабського, греко-римського, візантійського і слов'янського стилів.
 Творчий доробок письменниці – це оригінальна літературна спадщина. Її повісті є цінними тим, що в них розроблена нова концепція людини вільної, всебічно освіченої і цілісної особистості, яка засвоїла ідеали гуманізму. Творча спадщина письменниці має особливе місце в українській літературі.
 “Чому я стала українською письменницею? Бо як побачила Волинь, то закохалась в екзотиці. А як побачила Київщину – власне Київ з його соборами, народом, то не могла позбутись думки – ні, пересвідчення – що ці люди нащадки стародавньої Еллади. На березі Чорного моря ще більш у цьому впевнилась. Стала збирати старі легенди, рівняти їх з тим, що писав Геродот, що розповідали арабські автори. Так блудний лицар знайшов свою духовну землю, свій чарівний перстень, щоб сповнити істотне завдання у житті: творити мистецькі цінності для добра української нації”.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Семен Степанович Гулак-Артемовський

Опубліковано: 15 лютого 2023

До 210 років від дня народження (16.02.1813 -17.04.1873)

Semen Hulak Artemovsky С. С. Гулак-Артемовський – відомий оперний співак, представник славної когорти вокальної школи, блискучий актор і виконавець українських народних пісень.
 Талант Семена Гулака-Артемовського розкрився в інших сферах діяльності. Він був художником-мініатюристом, склав "Статистично-географічні таблиці міст Російської імперії" (1854), проект петербурзького водогону (1858). Мав ґрунтовні знання в галузях географії, історії, статистики, економіки, захоплювався медициною,
 Семен Степанович завжди пам’ятав своє славне козацьке походження, чудово знав історію України, не цурався на чужині рідної мови. Співав українською, французькою, італійською, російською мовами. Він першим серед вітчизняних митців використав українське народне мистецтво, як джерело професійної музики.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Микола Гурович Куліш

Опубліковано: 19 грудня 2022

До 130 років від дня народження (18.12.1892 - 19.10.1937)

Mykola Kulish 1928 "Куліш-драматург був талант світового масштабу. Не будемо шукати небезпечних аналогій у класиці — між Шекспіром і Шиллером або Мольєром чи Бомарше, але в сучасній йому радянській драматургії він не мав собі рівних."
                                                                                                        Юрій Смолич.

 Микола Куліш – один з яскравіших українських драматургів ХХ століття, засновник української модерної драматургії, представник Розстріляного відродження. . Розквіт його творчості припадає на 20-ті – 30-ті роки, період відродження та трагедії України.
 Багатьма дорогами пройшов Микола Гурович Куліш – дорогами навчання, таврійського степу й України, дорогами війн, самовіддачі, духовного піднесення, дорогами творчості, відкриття, переслідувань. За недовге життя йому довелося пережити ледь не все, що тільки може випасти на долю людини. І на всіх дорогах, в усіх життєвих випробуваннях він залишався яскравою постаттю, що прагне справедливості, краси і добра. Життя Миколи Гуровича обірвалося на Соловках, він був розстріляний в кінці жовтня 1937 р. в урочищі Сандомах біля Медвежегорська, що в Карелії.

Пропонуємо Вашій увазі переглянути презентацію по даній темі.

 

Сторінка 1 із 18