Голокост: злочин проти людства

Опубліковано: 27 січня 2023

  326049575 n1                       Це Голокост – всього одне лиш слово,
                         Та його сенс – пекучий болі жар,
                         Вбивали всіх!.. старого і малого,
                         І мало хто життя порятував.

 27 січня — Міжнародний день пам´яті жертв Голокосту, який засновано у 2005-му році спеціальною резолюцією ООН.
 Саме в цей день у 1945 році було звільнено від фашистів найбільший з гітлерівських концтаборів, Освенцим, розташований в 70 кілометрах від Кракова. Всього у фашистських таборах смерті було знищено шість мільйонів євреїв і мільйони людей інших національностей.

 

Від соборності України до соборності наших душ

Опубліковано: 23 січня 2023

3sob День Соборності є нагадуванням про силу нашої держави, проявляється у єдності українських земель. Водночас, враховуючи політичну та економічну незалежність, Україна може претендувати на гідне місце у світі. Лише могутність держави та влади можуть вберегти націю від служіння чужим інтересам. Тому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави віддавши йому всі свої сили та здібності. Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців.  Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни. 

 

QR пам’ятка для студентів

Опубліковано: 20 січня 2023

4QR памятка2QR памятка1QR памятка Користуватися бібліотекою ім. Л. Каніщенка ЗУНУ тепер буде зручніше, адже вона у смартфоні!
Пропонуємо студентам західноукраїнського національного університету скористатися оновленою QR пам’яткою «Бібліотека у смартфоні». Просканувавши QR-код можна швидко отримати інформацію про відділи бібліотеки та доступ до її послуг і ресурсів.

 

З Новим роком та Різдвом Христовим!

Опубліковано: 30 грудня 2022

322950778 34n От і минає 2022-ий рік. Він був дуже складним в умовах збройного протистояння повномасштабній агресії ворога. Напередодні новорічно-різдвяних свят колектив бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ щиро вітає всіх, хто був з нами! Віримо, що прийдешній рік буде благодатним для України і для кожного з нас, принесе впевненість у завтрашньому дні. Нехай свята принесуть радість і спокій у Ваші родини, укріплять віру в душі та зігріють любов'ю серця. Бажаємо сил Захисникам, які мужньо боронять нашу українську землю від загарбників заради миру і найкращого майбутнього України! Віримо в Перемогу! Зустрінемось у 2023!

 

Микола Гурович Куліш

Опубліковано: 19 грудня 2022

До 130 років від дня народження (18.12.1892 - 19.10.1937)

Куліш МиколаГострий гоголівський профіль, чорнильна щіточка вусів, нервові, але стримані рухи. І тільки очі були такі мінливі, такі щедрі, що через них ставало видно, яке складне, напружене, суперечливе життя кипить глибинах цього незмірно багатого людського єства.
                                                                                          Микола Бажан.

 18 грудня виповнюється 130 років від дня народження Миколи Гуровича Куліша, одного з яскравих представників українського національного відродження, творця модерної української драми.
 Микола Гурович Куліш прожив лише 45 років. За цей час йому судилося зробити багато. Його творче життя яскраве і скороминуще. В історію української драматургії М. Куліш увійшов як новатор, творець «необарокової драми» з елементами романтики й експресіонізму. 

До дня народження М. Г. Куліша інформаційно-бібліографічний відділ підготував презентацію. Бажаємо приємного перегляду!

 

Україна - країна нескорених

Опубліковано: 21 листопада 2022

6.148 У бібліотеці ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету до Дня Гідності та Свободи проведено годину спілкування «Україна - країна нескорених» для студентів групи ГЗ-11.
 Захід проведено з метою розширення знань студентів про революцію Гідності та Свободи; розвинення почуття національної самосвідомості та громадянської активності; формування розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави.

 

Сторінка 1 із 151