Збірники документів “Степан Ленкавський в історії ОУН. Документи і матеріали. Ч.І. (1904-1944)” та “Степан Ленкавський в історії ОУН. Документи і матеріали.Ч.І. (1945-1954)”

Фонд бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету збагатився цінними виданнями книг “Степан Ленкавський в історії ОУН. Документи і матеріали. Ч.І. (1904-1944)” та “Степан Ленкавський в історії ОУН. Документи і матеріали. Ч.ІI. (1945-1954)” за редакцією доктора політичних наук Олександра Сича.
До першого числа збірника документів увійшли невідомі, маловідомі чи лишень частково опубліковані документи з історії ОУН та життя її співзасновника, ідеолога і Провідника Степана Ленкавського. Вони охоплюють період його життя від народження і до виходу з концтабору Аушвіц у 1944 році та розкривають малодосліджені сторінки історії ОУН в цей час і місце та роль у ній Степана Ленкавського.
У другому числі видання зібрані матеріали і документи, що відображають складний період становлення Закордонних Частин ОУН. Перманентні дискусії, які розпочалися ще на етапі створення у 1945 році Закордонного Центру ОУН, переросли у затяжний конфлікт, що витворив сприятливе середовище для зовнішнього провокаційного впливу. На основі не відомих до сьогодні матеріалів з архівів СБУ, ОУН, секретних навчальних посібників КГБ та розсекречених документів ЦРУ, свідчень сучасників тощо читач отримає уявлення, як до поглиблення конфлікту в 3Ч ОУН призвело втручання західних спецслужб, а до їх розколу у 1945 році – сплановані провокації НКВД-МГБ. На цьому документальному тлі вимальовується постать Степана Ленкавського та його роль і місце в становлення 3Ч ОУН.
Щиро вдячні голові Івано-Франківської обласної ради, доктору політичних наук Олександру Сичу за подаровані видання та сподіваємось, що вони будуть корисними для науковців та студентів Західноукраїнського національного університету.