У межах проходження профмайстерки “Школа-університет-бізнес” бібліотеку ім. Л. Каніщенка ЗУНУ відвідали вчителі трудового навчання та технологій м. Тернополя та директор Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №10 Андрій Газилишин.
Доцент кафедри екології та охорони здоровʼя, завідувач читального залу для студентів Ірина Любезна презентувала діяльність бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ у межах проєкту “Зелена бібліотека” та виступила з доповіддю “Чисте довкілля – запорука здоров’я людини”.
Проєкт спрямований на формування екологічно-свідомого бібліотечного середовища та впровадження екологічних ініціатив у діяльність бібліотеки з метою збереження навколишнього середовища та підвищення екологічної свідомості університетської спільноти.
На базі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ активно проводиться комплекс заходів із збереження й відтворення сприятливого для життя навколишнього природного середовища, здійснення просвітницької діяльності, заходи з охорони природи, раціонального використання природних ресурсів шляхом екологічного виховання молоді, пропаганди відповідних знань серед населення України.
Зокрема, серед заходів екологічного спрямування: лекції, круглі столи “Життя в стилі ЕКО” та еко-ігри “Збережемо довкілля разом” щодо екологічних проблем; інтелектуальні еко-вікторини “Природа – наш дім, бережімо його!”; еко-квести; екологічні інформаційні заходи (інформаційні години) та виховні години «Збереження довкілля – спільна справа»; перегляд екологічних відео-роликів, де розглядаються основні проблеми забруднення довкілля, чим воно обумовлене і які його наслідки. Щороку проводиться еко-тренінг “У гармонії з довкіллям жити!”. Екологічне виховання через тренінги дає змогу студентам бути активними учасниками дійства. Тренінг стимулює розвиток логічного та критичного мислення, спонукає до вирішення поставлених проблем креативними способами, розвиває уяву та здатність до передбачення і моделювання ситуації в майбутньому, особливо, якщо це стосується екологічних проблем сучасності.
Екологічні заходи не тільки підвищують екологічну обізнаність, але й надихають на активні дії на користь довкілля. Вони показують, що кожен з нас може стати зміною, яку хочемо бачити у світі, починаючи з маленьких кроків у повсякденному житті.
Основним завданням проведених заходів є підвищення свідомості молоді щодо гармонічного існування людини з природою, продовження формування екологічної культури та поняття органічного життя, розширення поняття студентів про довкілля і прищеплення бажання бути у своєму довкіллі турботливим господарем. Тому так важливо поширювати екологічну освіту та свідоме ставлення до довкілля.
В цілому, створюються стійкі взаємозв’язки між активною молоддю Тернопільщини для втілення практичних соціально-екологічних проєктів, що зменшують або компенсують антропогенний вплив на довкілля та призводять до системних сталих змін у громадах і молодіжній культурі.
Завідувач кафедри екології та охорони здоровʼя Леонід Бицюра, розповів про можливості реалізації екологічних проєктів у школах.
Профмайстерка сприяла обміну досвідом і новими ідеями між освітянами, учнями та студентами.
Завдяки комплексному підходу, профмайстерка сприяла підвищенню професійного рівня педагогів, розширенню їхньої сфери знань та налагодженню міжінституційної співпраці, що робить її справді успішним заходом!