Отримали друковану версію колективної монографії «Communication as a factor of transparency of social interaction: psychological, historical, legal, economic and political dimensions. New realities in the conditions of war and in the post-war perspective» за редакцією доктора Яцека Мрозека – професора Вармінсько-Мазурського університету (Польща), Оксани Коваль – директора навчально-наукового центру комунікацій, доцента кафедри психології та соціальної роботи Західноукраїнського національного університету (Україна) та Марціна Радзивовича – директора філії Вармінсько-Мазурського університету в Ельку (Польща).
Тематика монографії розкриває різноманітні аспекти взаємодії між людьми, суспільством та інституціями, тому дає унікальну можливість ознайомитися із міркуваннями провідних світових фахівців та науковців з різних країн. У контексті теперішніх викликів – це стимул для нових досліджень та ідей щодо комунікаційних стратегій і тактик переговорів, спрямованих на сприяння транспарентності в суспільстві.
У передмові до монографії ректор класичного університету Тернополя, професор Оксана Десятнюк зазначила: «Від того, наскільки ефективно ми ведемо переговори, залежить вирішення глобальних і локальних конфліктів, збереження миру та розвиток співробітництва на усіх рівнях. Розуміння процесів комунікації стає надзвичайно важливим, адже слово – це зброя, яку необхідно вміти розумно застосовувати. В умовах глобальних трансформацій та наростання політичної й економічної напруженості, комунікація залишається одним з небагатьох інструментів, здатних зменшити ризик ескалації конфліктів. Глибоке розуміння процесів комунікації та переговорів дозволяє знаходити нові шляхи для діалогу, розв’язувати конфлікти без застосування сили та будувати світ, фундаментом якого є співробітництво і взаєморозуміння».
Книга презентує різнобічні реадаптовані й конструктивно відрефлексовані матеріали учасників третьої Міжнародної науково-практичної конференції «Комунікація як чинник транспарентності соціальної взаємодії: психологічний, історичний, правовий, економічний та політичний виміри», організованої навчально-науковим інститутом комунікацій ЗУНУ спільно із Національною службою посередництва і примирення та Національною асоціацією медіаторів України.
З паперовим виданням можна ознайомитися в читальному залі бібліотеки ім. Л. Каніщенка ЗУНУ, електронну версію переглянути за посиланням.