Круглий стіл “Роль книги в житті людини”

Круглий стіл “Роль книги в житті людини” за участю студентів гр. БКП – 11.
“Книги необхідні, як хліб насущний” (Т. Шевченко)
 
Завідувачка читального залу для студентів Ірина Любезна розкрила зміст значення книги, як “джерела знань” та розповіла про історію виникнення книги і бібліотеки.
Доцент кафедри іноземних мов та інформаційно-комунікаційних технологій Ірина Гумовська зазначила, що читання книг – це велика духовна цінність. Гарну книжку часто читаємо багато разів і кожен раз знаходимо в ній щось нове, цікаве, вражаюче.
Завідувачка сектору іноземної літератури Галина Мокрій ознайомила присутніх з їх фаховою навчальною та науковою літературою. Наголосила на важливості використання літературних джерел бібліотечного фонду з вивчення іноземних мов, що забезпечить підготовку фахівців у галузі перекладу та ділових комунікацій.
Провідний бібліотекар Наталія Лівіцька акцентувала увагу іноземних студентів на можливості використання електронного репозитарію (DSpace), де розміщені електронні ресурси бібліотеки та повнотекстові наукові праці викладачів ЗУНУ. Крім того, мотивувала студентів користуватися послугами віртуальної довідки, що знаходиться на сайті бібліотеки. Це допоможе їм з легкістю знаходити інформацію про книги, статті, а також підібрати список літератури за конкретною темою.
Бортник Вікторія розповідала англійською про одну із своїх улюблених книг американської письменниці Джелії Овенс “Там, де співають раки”.
Це роман про вихід із зони комфорту, пошук однодумців і дорослішання без втрати власної особистості, хай би якої думки про це було оточення.
Онишко Валерія презентувала книгу Мілана Кундера “Нестерпна легкість буття”, яка наповнена роздумами про сенс життя, про вічне протистояння легкості і важкості буття.
Герої роману шукають себе, намагаються зрозуміти навколишній світ і зберегти свою людяність.
У книзі прослідковуються паралелі з сучасними подіями в Україні:
* Війна та окупація: події роману перегукуються з нинішньою війною в Україні, де люди втрачають домівки, близьких, відчувають страх за майбутнє.
* Важливість свободи та демократії: роман підкреслює важливість свободи, за яку борються українці.
“Нестерпна легкість буття” – книга, яка не втрачає своєї актуальності. Вона змушує замислитися над вічними питаннями буття, дає підтримку і надію у важкі часи.
Нікотра Джулія розповідала про книгу Еріха Фромма “Мистецтво кохання”.
Незважаючи на те, що книга була написана у 1956 році, вона не втратила своєї актуальності. Навпаки, у наш час, коли люди все більше занурюються у віртуальний світ, “Мистецтво кохання” стає ще більш цінним джерелом мудрості та практичних порад.
І памʼятайте слова з “Повісті минулих літ”, що книги – плоди мудрості, джерело мудрості, світло мудрості.