До Всесвітнього дня хліба проведено виховну годину “Хліб – це будні й свята, хліб – це основа життя …” з метою знайомлення студентської молоді з історією виникнення хліба, звичаями, обрядами українського народу, прикметами, пов’язаних з хлібом; виховання шанобливого та бережливого ставлення до хліба, вшанування праці хліборобів; сформування думки про хліб як про одну з найбільших цінностей у житті людини.
У читальному залі для студентів бібліотеки ім. Л. Каніщенка Західноукраїнського національного університету говорили про давні традиції нашого народу, про те, що завжди було турботою і радістю, про те, що для кожного з нас необхідне, як сонячне світло, чи дихання. Сотні тисяч слів у нашій мові, але на першому місці одне – ХЛІБ. Хліб – це життя. Недарма в давньоруській і сучасній українській мові хліб називається “жито”. А “життя” і “жито” – слова одного кореня.
Пригадували притчі, мудрі прислів’я і приказки про хліб, що прийшли до нас з давніх часів. Студенти проявили неабияку обізнаність у народній мудрості.
Нашу Україну – з давніх-давен називали хлібним краєм, бо люди, що жили тут, – українці-хлібороби, були великими працелюбами, вміли гарно обробляти землю і вирощували на ній хороші врожаї. Для нашого народу хліб був не просто стравою – це була основа основ життя і найдорожча святиня.
Хліб – це життя і що його необхідно берегти як зіницю ока, як своє власне здоров’я.